ایران دانلود | irdl.ir

ایران دانلود

پست

الو رایانه

دانلود برنامه اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی

نویسنده: علی بختیاری

تاریخ: خرداد ۲۸, ۱۳۹۸


no image

ezharname haghighi

 

دانلود آخرین ورژن نرم افزار ارسال اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی از سایت ایران دانلود با لینک مستقیم | برای دانلود به جعبه دانلود مراجعه کنید.

سازمان  مالیاتی کشور ایران ، در راستای هدف گذاری به جهت توسعه و سهولت خدمات الکترونیکی به منظور خود اظهاری مودیان مالیاتی، اظهارنامه را در سامانه خود  قرار داده  که اشخاص مودیان مالیاتی، بعد از نام نویسی در سامانه ثبت نام الکترونیک می بایست برنامه مذکور را دانلود و بعد از تکمیل فرایند اظهارنامه، جهت ارسال آن اقدام نمایند

در اظهارنامه عملکرد افراد حقیقی در دو بخش اظهارنامه انفرادی و مشارکتی قابل تسلیم خواهد بود که بستگی به شرایط واحد کسبی افراد می بایست اطلاعات را در سامانه ثبت نام سازمان مالیاتی وارد شود. با ثبت اطلاعات خواسته شده در نرم افزار، اطلاعات هویتی و بخش کسبی شخص حقیقی از سامانه ثبت نام سازمان دریافت و در اظهارنامه قابل مشاهده میشود.


نکته حائز اهمیت :زمان و تاریخ تسلیم اظهارنامه برای اشخاص حقیقی تا پایان ماه خرداد خواهد بود .


تسلیم اظهارنامه شما توسط اطلاعاتی که شما ثبت نموده اید می باشد پس بنابراین نکته ضروری است که مودیان نسبت به تکمیل ثبت نام، رفع مشکلات و ایرادات احتمالی در این بخش از طریق سامانه ثبت نام سازمان اقدام کنند. اطلاعاتی قید شده که از این سامانه دریافت خواهد شد ، قابلیت ویرایش را ندارد پس به همین منظور باید  پس از تغییر اطلاعات و تایید و ثبت آن به جهت بروزرسانی اطلاعات در سامانه اظهارنامه مالیاتی به یاد داشته باشید که از گزینه دریافت اطلاعات قید شده ی هویتی استفاده نکنید .

برای واحد های مشارکتی تنها کامل کردن یک فرم کافیست و نیازی به تکمیل هر فرد به صورت جداگانه نیست  وهمچین  استلزامی به ارایه اظهارنامه شخصی به صورت جدا از شرکا نمی باشد . اطلاعات شرکاء در واحدهای مشارکتی از سامانه ثبت نام الکترونیکی بارگزاری خواهد شد لذا در صورت عدم ثبت اطلاعات لازم (از جمله اطلاعات شرکاء…) می بایست شریک اصلی نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام اقدام نماید.

به جهت اطلاع تمامی مودیان افراد حقیقی لازم به ذکر است که،  به علت پایش و رعایت تبصره ۲ ماده ی ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم در اعمال حداکثر سقف معافیت به صورت سالانه در زمان دریافت اظهارنامه مالیتی ، خواهشمند است ارسال اظهارنامه الکترونیکی  آن واحد کسبی شما که مایل به معافیت بیشتری بردرآمد مشمولیت مالیات به آن تعلق گیرد را در اولین اولویت قرار دهید.

برای سهولت در تکمیل فرم و جلوگیری از اشتباهات ، فرم پیشنویس شده را دریافت کنید و مطالعه نمایید و پس از مشاهده و مطالعه اقدام به تکمیل فرم نمایید تا دچار اشتباهات احتمالی نشوید . ارسال به صورت  الکترونیکی اظهارنامه  مالیاتی به منظورتسلیم قانونی اظهارنامه مالیاتی ثبت خواهد گردید وهیچ نیازی به ارائه اظهارنامه مالیاتی چاپ شده بر روی برگه به اداره امور مالیاتی کشورو ذیربط نخواهید بود

عزیزانی که اظهار نامه مالیاتی خود را با امضا الکترونیکی ارائه میدهند ، در زمانی که پیام خطا دریافت کردند باید اطمینان کامل به ثبت وکالت  خود در دفاتر ثبت اسناد رسمی حاصل نمایند ویا همچنین باید چک کنند که گواهی ان ها باطل نشده باشد .


مراحلی که در ثبت اظهار نامه مالیاتی باید به آن توجه داشته باشید

اطمینان حاصل کردن از اتصال سیستم کاربر به اینترنت

ورود به سامانه عملیات الکترونیکی مودیان وپس از آن دانلود اظهارنامه مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی

نصب کردن برنامه اظهارنامه مالیاتی

وارد کردن اطلاعات درخواست شده توسط نرم افزار

دریافت اطلاعات هویتی که سامانه به شما می دهد

تکمیل کردن جدو های اطلاعاتی توسط مودیان

بررسی کردن نسخه چاپی پیشنویس

ارسال کردن اطلاعات به سازمان

دریافت کدرهگیری

صادر کردن به صورت الکترونیکی قبض مالیاتی

قابلیت پرداخت الکترونیکی مالیات

صدور قبض پرداختی

مودیان حقیقی خواهند توانست هنگام ارسال اطلاعات اظهارنامه مالیاتی خود، از طریق برنامه درخواست قبض جهت پرداخت مالیات خود بدهند و توسط درگاه بانکی اقدام به پرداخت آن نمایند  .

 


دانلود فهرست دفاتر مجاز اداره پست جمهوری اسلامی ایران

دانلود فهرست دفاتر مجاز کافی نت استانها

دانلود فهرست دفاتر مجاز پیشخوان دولت

دانلود فهرست دفاتر مجاز کافی نت شهر و استان تهران 


 

مشاوره تلفنی حل مشکلات کامپیوتر و موبایل

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099072858  تماس بگیرید. در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت  الورایانه  مراجعه نمایید.

جعبه ی دانلود

حجم فایل:

رمز فایل برای کپی کلیک کنید!:

پسوند فایل:

rar , pdf

دسته بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<
>